Kauna zālē – Homeopātijas izvērtēšana vēža slimniekiem Veselības ministrijas onkoloģijas rīcības plānā

Categories: Kauna zāle

Kauna zālē mēs vēlamies izcelt tos, kuri apliecinājuši kritiskās domāšanas trūkumu vai arī kā citādi mūs pārsteiguši ar nepārdomātu, pseidozinātnisku viedokli vai rīcību sabiedrībai svarīgā jautājumā.

12. janvārī Veselības ministrija (VM) paziņoja, ka izstrādājusi projektu plānam, kā uzlabot veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu onkoloģijas jomā 2017.–2020. gadā. Paralēli citām plānā iekļautām vairāk vai mazāk labām idejām, kurām nepieciešama jomas ekspertīze, saskaņā ar plānu paredzēts “izvērtēt homeopātijas un antropozofās medicīnas ārstniecības metožu izmantošanu vēža slimnieku ārstēšanā”. Šo VM plānā iekļāvusi pēc tam, kad tas esot minēts sabiedriskajā apspriešanā.

Esam pārsteigti, ka vēl atrodami medicīnas jomas pārstāvji, kuriem jāizvērtē homeopātija, un kuri nav dzirdējuši par jau veiktiem starptautiskiem izvērtējumiem (piemēram, Austrālijā). Neesam pārsteigti, ka par šo plānu negatīvi izteikušies onkologi. Piemēram, Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācijas vadītāja Gunta Purkalne to salīdzināja ar astroloģijas izmantošanu vēža ārstniecībā. Pēc viņas domām, šim plānam ir arī citi trūkumi.

Tvnet 12. janvāra rakstu lasi šeit.

Onkologu viedokli par rīcības plānu lasi šeit.

Par to, kas ir homeopātija, lasi šeit.

Par to, kas ir antropozofā medicīna, lasi šeit.

 

veselibas ministrija

Ieva Feldmane-Walmsley
Author: Ieva Feldmane-Walmsley

Leave a Reply