Kauna zālē – Latvijas Universitāte veicina pseidozinātņu normalizāciju

Categories: Kauna zāle

LU Ģimenes veselības izglītības centrs, kura mērķis ir ”ārstniecības personu, sabiedrības veselības speciālistu un sociālo darbinieku tālākizglītības kursu un programmu organizēšana” organizē praktiskās homeopātijas tālākizglītības kursu “Mentālās slimības un to ārstēšana ar homeopātiju”Programmā paredzēts runāt arī par bērnu garīgās veselības problēmu ārstēšanu ar homeopātiskiem līdzekļiem. Homeopāts un psihiatrs Vangelis Zafeiriou viesojies Latvijā jau iepriekš, kad viņš runājā par depresijas, šizofrēnijas un autisma ārtēšanu ar homeopātiskajiem līdzekļiem.

Toties LU komplementārās medicīnas centrs šobrīd aicina piedalīties ajūrvēdas studiju programmai. Ar to, kas ir ajūrvēda, var iepazīties šeit.

LU kā savu vīziju izvirzījusi būt ”vienai no vadošajām zinātnes universitātēm Baltijas reģionā”. Taču šādu apmacību piedāvāšana ne tikai grauj LU prestižu, bet arī veicina pseidozinātņu normalizāciju sabiedrībā. 

 

lu ajurveda

Ieva Feldmane-Walmsley
Author: Ieva Feldmane-Walmsley

2 Responses to "Kauna zālē – Latvijas Universitāte veicina pseidozinātņu normalizāciju"

 1. Valdis Pīrāgs Posted on 2017-04-22 at 21:58

  Domāju, ka KAUNA ZĀLES veidotāji ar šo LU kritizējošo lapu diemžēl paši ir norādījuši uz savu piederību pseidozinātnieku kopienai, kurā ticība saviem un savas domubiedru grupas uzskatiem nomāc no aizspriedumiem brīvu zinātnisko domāšanu.

  Turpretim LU Komplementārās Medicīnas centrs savā izglītības programmā seko šādiem zinātniski pamatotiem principiem:

  1) Tā kā pieprasījums pēc komplementārās un alternatīvās medicīnas globalizācijas apstākļos strauji palielinās, bet ārstu un citu medicīnas speciālistu zināšanas ir nepietiekamas, ir nepieciešams sniegt autentiskas un uz pirmavotiem balstītas zināšanas par šīm ārstniecības nozarēm;
  2) ārstiem ir jāiemāca regulāri iztaujāt pacientus par šīm ārstēšanas metodēm un sniegt savu pamatotu viedokli un jaunāko zinātnisko pētījumu datus;
  2) ir nepieciešams atrast zinātniski pamatotu skaidrojumu dažādajiem fenomeniem, kas aprakstīti arī nopietnās zinātniskās publikācijās, izvairoties no pulgošanas un ortodoksu pseidozinātnisku dogmu atkārtošanas;
  3) ar kontrolētu zinātnisku pētījumu palīdzību ir jāpēta komplementārās un alternatīvās ārstēšanas efektivitāti un drošību.

  Secinājums: LU Komplementārās Medicīnas centra darbība atbilst zinātniskās izpētes principiem. Tā mērķi sakrīt ar Pasaules Veselības Organizācijas vadlīnijām un Amerikas Medicīnas Asociācijas ieteikumiem: “Courses offered by medical schools on alternative medicine should present the scientific view of unconventional theories, treatments, and practice as well as the potential therapeutic utility, safety, and efficacy of these modalities.” (American Medical Association. Report 12 of the Council on Scientific Affairs (A-97) https://web.archive.org/web/20090614085504/http://www.ama-assn.org:80/ama/no-index/about-ama/13638.shtml)

  • Māris Posted on 2017-04-27 at 10:09

   Viena no lielākajām alternatīvās un komplementārās medicīnas aizstāvju problēmām ir uzskats, ka zinātne noniecina alternatīvo medicīnu dēļ nespējas to izprast.

   Šāds uzskats ir nepatiess, alternatīvā medicīna ir ļoti pētīta, un ne jau dēļ nepieciešamība to noniecināt, bet gan dēļ vēlmes to izprast.

Leave a Reply