Atskats: SkeptiCafe #3

Trešais Latvijas skeptiķu burziņš gandrīz nupat tikai kā beidzies, taču vismaz mani līdzpaņemtie iespaidi ir tik pozitīvi, ka uzreiz jāpadalās. Savilksim mazu rezumē: kas notika, kas bija klāt un kas tika apspriests.

Pirmkārt, no organizatoru puses liels jo liels paldies lieliskajiem runātājiem Ventam Sīlim un Mārtiņam Kālim! Kā jau cilvēki ar profesionālu pasniedzēju pieredzi aiz jostas, ļoti priecēja gan ar uzstāšanās spējām, gan, vēl jo vairāk — ar prezentāciju saturu. Visu cieņu, un ceru, ka ar abiem šī vakara runātājiem gan kā viesiem, gan lektoriem sastapsimies arī nākotnes SkeptiCafe. Tiesa, vienīgais, par ko bažījos — vai saturs dažkārt nebija pārlieku specifisks un sarežģīts, grūti pieejams arī vidusmēra skeptiķim? Atzīšos, pats vienu vai otru, šķiet, Mārtiņa, atsauci uz pētnieku darbiem (tiesa gan, diskusijas laikā) īsti neuztvēru, jo tajā brīdī gluži “nevarēju iebraukt”, par ko bija runa…

Kā vakara sākumā noskaidrojām, vairums publikas bija atkārtoti viesi, bet ļoti priecēja arī daudzu iepriekš nesastaptu cilvēku ierašanās un, šķiet, nebiju vienīgais, kurš vakara gaitā izmantoja iespēju iepazīties ar līdz šim neredzētajiem.  Starp citu, kā kolēģi noskaidroja ar neapšaubāmi zinātnisko “galvu skaitīšanas metodi”, mūsu bijis kopskaitā ap 50-60 racionāli, zinātniski un skeptiski domājošo — manuprāt, visnotaļ cienījams skaitlis, un, ar atzinību jāpiezīmē, ne mazāks kā mēnesi iepriekš. Tā turpinām!

Arī diskusija šovakar bija ļoti dzīvīga. Skeptiķus jau parasti priecē viedokļu dažādība — gan tad, ja tie liek kādu ideju aplūkot no jauna, iepriekš neapskatīta skatu punkta, gan tad, ja ar tiem rodas vēlme pacīnīties; bet it sevišķi, ja runa par argumentētiem viedokļiem, kādu šovakar arīdzan netrūka. Man sevišķi patika, kā diskusijas laikā abu vakara runātāju tēmas, lai arī no teju pretējiem “zinātnes laukuma galiem” — eksaktās matemātikas un humanitārajām zinātnēm — nākušas, eleganti savijās kopā, kad apskatījām zinātnisko radošumu. Runājot par šī vakara diskusiju, nevar nepiezīmēt arī Vjačeslava Kaščejeva klātbūtni, dalīšanos faktos un pieredzē par dažnedažākajām tēmām, sākot ar Einšteinu un beidzot ar fizikas un matemātikas jaunatklājumiem. Ja nu gadījumā jau šovakar pietiekami skaidri un skaļi vēl to nenoformulēju — ceram drīzumā (domājams, maijā) ar Slavu tikties vēl plašākā kapacitātē, un no viņa SkeptiCafe apmeklētāji varēs uzzināt ko vairāk par kvantu fiziku.

Visbeidzot, ar prieku varam ziņot arī to, ka pasākums tika iemūžināts gan foto, gan video, drīzumā publicēsim arī tos.

Kā vienmēr — gaidām jūsu idejas, ierosinājumus, atsauksmes (tai skaitā šovakar jau pieminētos iespējamos aprīļa homeopātijas paneļdiskusijas dalībniekus, ja jums par tādiem rodas idejas) un jebkāda cita veida atgriezenisko saiti visiem pazīstamajos komunikācijas kanālos: Twitter, Facebook, Draugiem.lv, kā arī droši rakstiet mums info@skepticafe.lv!

2 thoughts on “Atskats: SkeptiCafe #3”

  1. Paldies par atskatu! Es jau zināju, ka šis būs lielisks pasākums; paldies vietējiem organizatoriem un, protams, liels jo liels paldies runātājiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *