Nāc uz saprātīgu SkeptiCafe: ar vēsu prātu par abortu jautājumu!

Kur: Latvijas 1. rokkafejnīcā, Reiterna namā, Mārstaļu 2/4
Kad: 28.novembrī plkst. 19.00

Šoreiz aplūkosim publiskajā telpā pēdējo mēnešu laikā aktuālo tēmu par abortiem un to aizliegšanu. Runāsim par iespējamo dzīvības rašanās brīdi, par sociālajiem faktoriem, kas ietekmē sieviešu izvēli izdarīt abortus, aplūkosim dzīvības aizstāvju argumentus. Būs arī iespēja video formā sastapties ar personīgiem stāstiem par cilvēkiem, kuriem nācies saskarties ar abortiem.

Ar neformālām prezentācijām un materiāliem divās daļās uzstāsies trīs eksperti:

  • Iveta Ķelle, Latvijas Ģimenes plānošanas un seksuālās veselības asociācijas “Papardes zieds” vadītāja:

Lai dzīvotu rītdienai, nedrīkst aizmirst vakardienu. Video stāsti, kuros iemūžinātas liecības par laiku, kad Latvijā aborti bija aizliegti.

  • Vents Sīlis un Ivars Neiders, RSU Humanitāro zinātņu katedras docenti:

Attieksmē pret abortu jautājumu dominē formāla vienkāršība  vieni ir par, bet otri — pret. Tomēr ne vienmēr ir skaidrs, ko šīs vienkāršotās pozīcijas ietver: vai tiem, kas uzskata, ka augļa morāla vērtība nav atkarīga no attīstības pakāpes, ir jāiestājas pret abortiem jebkurā situācijā, nepieļaujot izņēmuma gadījumus? Un — vai tiem, kas uzskata, ka augļa morālā vērtība ir atkarīga no attīstības pakāpes, obligāti būtu jāpiekrīt tam, ka aborti ir pieļaujami arī pēc piedzimšanas? Lai iegūtu nedaudz lielāku skaidrību, ir jāaplūko, cik daudz dažādu pozīciju var izveidot, balstoties uz tiem vai citiem uzskatiem par augļa morālo statusu un sievietes tiesībām izvēlēties.

Argumenti, kas tiek izmantoti diskusijās par abortu morālo pieļaujamību tiek balstīti noteiktos priekšstatos par dzīvības un personas vērtību. Abi minētie jēdzieni patiesībā daudzos gadījumos tiek izmantoti kā vienas vai otras nostājas pamatojuma izejas punkti. Tāpēc būtu vērts nedaudz pakavēties pie dažiem jautājumiem, kas saistīti ar šo jēdzienu izpratni.

Tevi sagaida pārdomas veicinošas diskusijas, dalīšanās ar viedokļiem un pieredzes apmaiņa, kas, cerams, veicinās dziļāku izpratni par tēmu un palīdzēs saprast pašam savu nostāju šajā sarežģītajā jautājumā.

Kā vienmēr, neformāla gaisotne ar dzērieniem un diskusijām būs mājīgajās Reiterna nama telpās. Liels paldies Latvijas 1. Rokkafejnīcai par uzņemšanu! Aicinām nākt laicīgi, lai vari ieņemt labāko vietu.

Ja lieto Facebook, piesakies apmeklēt notikumu šeit! Ieeja, kā vienmēr, bez maksas.

Nāc uz SkeptiCafe un ņem līdzi savējos!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *