Pasākumi skeptiski, zinātniski un racionāli domājošiem cilvēkiem

Par mums

Skepticisms?

Skepticisms ir pieeja informācijas izvērtēšanai un lēmumu pieņemšanai, kas prasa jebkuru apgalvojumu izvērtēt kritiski, un lēmumu par tā patiesumu pieņemt tikai tad, kad iegūta un izvērtēta informācija, pierādījumi un alternatīvi skaidrojumi.

Skeptiķis ir cilvēks, kurš, izmantojot kritisko domāšanu, loģiku un zinātni, kritiski izvērtē apgalvojumus, kuriem trūkst empīriska pamatojuma, jo skeptiķi uzskata, ka empīriska pasaules izzināšana ir labākais patiesības noskaidrošanas veids. Šādu praksi sauc arī par zinātnisko skepticismu vai racionālo skepticismu.

Atbildes uz citiem jautājumiem šeit.Kas mēs esam?

Skeptiskā Biedrība, pirmkārt, ir visu zinātnes fanu un racionāli domājošo draugs Latvijā. Neoficiāli pat varētu teikt, ka organizācijas galvenais mērķis ir kļūt par visu racionālo un zinātnisko prātu labāko draugu Latvijā.

Mēs esam domubiedru grupa, kuriem svarīga kritiskā domāšana, zinātnes izpratne un izglītība Latvijā. Savu pirmo un līdz šim galveno aktivitāti — SkeptiCafe pasākumus — uzsākām ar mērķi šādu domubiedru loku paplašināt.

Skeptiskās Biedrības pirmssākumi meklējami 2010. gada vasarā, kad, Latvijas blogosfērā kārtējo reizi visai skaļi izskanot homeopātijas nosaukumam, pulciņš entuziastisku jauniešu nolēma satikties. Lai arī pirmais impulss radās no vēlmes vienoties kopējā balsī pret, mūsuprāt, muļķīgām lietām, turpmāko darbību, ko veiksmīgi sākām izvērst sākot no 2011. gada rudens, koncentrējam uz mērķi sadraudzēties ar zinātnes, akadēmijas un racionālo prātu kopienu, lai izveidotu kopīgu atbalsta punktu vai platformu vienotai un mērķtiecīgai zinātnes un kritiskās domāšanas popularizēšanai Latvijā.


Ar smaidu un entuziasmu par zinātni un kritisko domāšanu